//optykokulistaklucze.pl/wp-content/uploads/2018/12/okulary.jpg

Okulary

LEPIEJ WIDZISZ, LEPIEJ WYGLĄDASZ

Nadeszła era okularów, które spełniają nie tylko cele lecznicze, ale stały się także biżuterią.

Nawet osoby z poprawnym wzrokiem zakładają okulary, by zmienić swój wizerunek.

Współczesny optyk łączy w sobie okulistę ze stylistą, musi znać się na najnowszych trendach i sprawić, by klienci wychodzili odmienieni.

Korekcyjne Przeciwsłoneczne

Stylista Radzi

Jeśli uda nam się dobrać model podkreślający naszą osobowość i typ urody, wówczas okulary awansują do roli modnego niezbędnego dodatku.

Twarz owalna - Kształt, do którego pasuje większość okularów. Świetnie wyglądają duże oprawki, które optycznie skracają długość buzi, okrągłe i prostokątne. Należy jednak wystrzegać się wzorów szerszych od twarzy na wysokości oczu oraz mocno zabudowanych o futurystycznych kształtach.

Twarz okrągła - Jest tak samo szeroka, co długa, a jej kontur jest owalny. Aby zmniejszyć wrażenie okrągłości najodpowiedniejsze będą modele o kanciastych prostych kształtach z szerokimi zausznikami bądź takie, których górna krawędź unosi się do góry w stronę skroni, przypominając skrzydła motyla.

Twarz trójkątna - Czoło jest szersze niż broda. Doskonale będą pasować okulary o owalnych, podłużnych soczewkach. Należy raczej unikać dużych, kwadratowych oprawek, które jeszcze bardziej wyostrzają trójkątny kształt twarzy.

Twarz kwadratowa - Kształt jest kanciasty z mocno zarysowaną szczęką. Należy szukać fasonów delikatnie zaokrąglonych u dołu, owalnych, które powodują odwrócenie uwagi od mocnej linii żuchwy. Właściwe będą również tzw. pilotki.

Jeśli kształt twarzy jest znany, model okularów wybrany to pozostaje tylko sprawdzić czy okulary przeciwsłoneczne nie uciskają nosa, ani się z niego nie zsuwają, mieszczą się między łukiem brwiowym, a kośćmi policzkowymi, górna część oprawki znajduje się na linii brwi lub delikatnie pod nią, a dolna nie opiera się na policzkach.